Ні для кого не секрет, що українські паперові гроші мають багату історію, бо лише за останні 100 років валюта в Україні змінювалася кілька разів. Зараз країна прийшла до стабільності у цьому питанні, проте НБУ час від часу оновлює дизайн та розміри купюр.

Стало відомо, що Національний банк з 1 січня 2023 року почне поступово вилучати з обігу деякі паперові банкноти. Йдеться про банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003—2007 років. Їх замінять монетами 5 та 10 гривень та банкнотами 20 та 100 гривень нового покоління.

Про це повідомляє прес-служба НБУ .

Таке рішення НБУ пояснює необхідністю підвищити якість готівки в обігу (через знос банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають у обігу). Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу, як правило, призводить до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків, вважають у Нацбанку.

Увага! Спеціально обмінювати "старі" гривні на нові не потрібно. Навіть після 1 січня 2023 року ними можна продовжувати розраховуватися без обмежень.

НБУ спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот, зокрема:

  • банки України не видаватимуть з кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій;
  • НБУ перестане підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Як наслідок, потрапляючи в банки, банкноти попереднього покоління не повертатимуться більше в обіг, а вилучатимуться з обігу і передаватимуться в НБУ для подальшої утилізації.

"Але такі банкноти залишаються дійсними платіжними коштами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно спеціально обмінювати", - йдеться в повідомленні.

Водночас поступово в обігу банкнот попереднього покоління буде дедалі менше, а їхнє місце займатимуть відповідні "сріблясті" монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналом 20 та 100 гривень.

Нагадаємо, що Національний банк України планує спростити готівку через вилучення з обігу старих монет і банкнот. Номінальна низка гривні скоротиться з 17 до 12 одиниць.

Читайте також:

Вихідні дні у січні 2023 року. Скільки українцям дозволили відпочивати

Цей день визначить цілий рік: церковне свято 1 січня. Що не можна робити і на які прикмети слід звернути увагу

Рік успіху, грошей та перемог: яким знакам Зодіаку надзвичайно пощастить у 2023 році